משרד עורכי דין 

 דרור שמי-שוחט-ברקת
ליווי משפטי אישי ומקצועי

זאת ועוד...

"האתר והמידע המופיע בו אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי מסוג כלשהו, והסתמכות עליו הינה באחריות המשתמש בלבד". 

תחומי עיסוק
משרד עורכי דין
דרור שמי- שוחט- ברקת


טלפון: 03-7322272

נייד: 050-5512241

דוא"ל: info@mdror.co.il

פקס: 03-7322293
יפויי כוח מתמשכים

אין זה סוד, שתוחלת החיים עלתה מאוד בעולם המערבי, ולעיתים- היא מלווה בקשיים תפקודיים, כאלה או אחרים. ולא פעם, אנשים מבוגרים אינם יכולים בשלב מסוים לנהל את ענייניהם בעצמם, ונזקקים לסיוע של בני משפחתם. 

עד אפריל 2017- המענה המשפטי היחיד לסיטואציה זו, היה מינוי אפוטרופוס ע"י בית המשפט
תהליך ארוך, יקר ובעיקר בירוקרטי מאוד, המחייב מעורבות של גורמים חיצוניים כגון- מחלקת הרווחה בעירייה, ובעיקר האפוטרופוס הכללי של מדינת ישראל, אשר מרגע המינוי- מעורב ומפקח על האפוטרופוס שמונה בכל דבר ועניין.

ייפוי הכוח המתמשך, מהווה חלופה משפטית מעולה, המאפשרת לאדם לקבוע מראש כיצד יתנהלו חייו אם הוא חלילה "לא יבין בדבר".
הממנה יכול לקבוע, בין היתר, את מי למנות, ובאלו עניינים (רפואיים, אישיים ורכושיים) הם יטפלו.  הוא יכול לקבוע באלו נושאים כל אחד ממיופי הכוח יהיה רשאי לפעול- לבדו, ובאלו נושאים (משמעותיים) תדרש הסכמה משותפת שלהם, ומה יקרה במקרה של חילוקי דעות בין מיופי הכוח.
בנוסף הממנה יכול לקבוע במסמן את העדפותיו (כגון: להמשיך לגור בביתו, ולקבל טיפול רפואי- ביתי), ולתת הנחיות מיוחדות וספציפיות (כגון: כיצד לנהל את השקעותיו ונכסיו), וכן הוא יכול לקבוע הסמכות ספציפיות ומיוחדות לטובת מיופיי כוחו,  וכן הוראות שיקלו על מיופי הכוח שלו להתנהל מול גורמים חיצוניים.

עו"ד דרור שמי ועו"ד סתיו ברקת עברו את ההכשרה הנדרשת לעריכת יפויי כוח מתמשכים, וכן השתלמויות שונות וצברו ניסיון משמעותי- בהכנת יפויי כוח מתמשכים באופן יצירתי, ובהתאמה אישית מדויקת.